Mariná Fashion Designer

Príbeh

Autorka značky MARINÁ je pôvodne vyštudovaná historička. V zrelom veku sa rozhodla pre osobný experiment. Po rokoch čo umenie takpovediac len konzumovala, sa  prihlásila na štúdium odevného dizajnu na VŠVU, aby skúsila umenie sama aktívne tvoriť. V roku 2018 štúdium ukončila prehliadkou vlastnej kolekcie Pastel Metamorphose, ktorá zožala úspech.

V experimente pokračovala ďalej, čo ju viedlo k prejavu kreativity so strihom, o ktorý sa tvorba dizajnérky opiera. Inšpiráciu čerpá zo slovenského a svetového umenia, z maľby, z konceptuálneho umenia, sochárstva a z literatúry.

Dizajnérka sa usiluje o čo najväčšiu variabilitu, hru a komfort nosenia svojich modelov pri zachovaní minimalistického charakteru značky. V roku 2019 bola dizajnérka nominovaná na cenu Best Fashion Graduate.

Svoje kolekcie doteraz prezentovala na Bratislavskom Fashion LIVE!, Košice Fashion Week, Bratislava Fashion Week a na MQ Vienna Fashion Week.

Mariná Fashion Designer

Príbeh

Autorka značky MARINÁ je pôvodne vyštudovaná historička. V zrelom veku sa rozhodla pre osobný experiment. Po rokoch čo umenie takpovediac len konzumovala, sa  prihlásila na štúdium odevného dizajnu na VŠMU aby skúsila umenie sama aktívne tvoriť. V roku 2018 štúdium ukončila prehliadkou vlastnej kolekcie Pastel Metamorphose, ktorá zožala úspech.

V experimente pokračovala ďalej, čo ju viedlo k prejavu kreativity so strihom, o ktorý sa tvorba dizajnérky opiera. Inšpiráciu čerpá zo slovenského aj svetového umenia, z maľby, z konceptuálneho umenia, sochárstva a literatúry.

Dizajnérka sa usiluje o čo najväčšiu variabilitu, hru a komfort nosenia svojich modelov pri zachovaní minimalistického charakteru značky. V roku 2019 bola dizajnérka nominovaná na cenu Best Fashion Graduate.

Svoje kolekcie doteraz prezentovala na Bratislavskom Fashion LIVE!, Košice Fashion Week, Bratislava Fashion Week a na MQ Vienna Fashion Week.